O hotelu

Aneb co jste možná nevěděli...

Hotel Opera se nachází na Vysočině v Jaroměřicích nad Rokytnou. Přímo z oken pokojů uvidíte krásný barokní zámek, na který navazuje oválný kostel sv. Markéty. Spousty dalších zajímavých výletních cílů objevíte i v blízkém okolí, například památky UNESCO v Třebíči, vinařské město Znojmo anebo hrady a zámky kolem Vranovské přehrady. Okolí Jaroměřic je rovněž ideální pro výlety pěšky i na kole a aktivní odpočinek, během roku se tu koná řada skvělých akcí.

Kdy k nám přijedete?

Našim hostům je k dispozici 38 pokojů, kde ubytujeme bezmála stovku hostů, restaurace, bar, bowling, kulečník a jukebox.

 PROHLÉDNOUT POKOJE

Víte, že?

…jméno hotelu je inspirované dobou baroka a kapelou, kterou měl na jaroměřickém zámku Jan Adam Questenberk (1678– 1752)? Jejím kapelníkem byl hudební skladatel František Václav Míča, autor vůbec první české opery O založení města Jaroměřic.

…hrabě Questenberk se zajímal především o divadlo a operu? Zámecká kapela byla sestavená ze služebnictva a poddaných, hudba pak byla na jaroměřickém zámku neodmyslitelnou součástí lovů, hostin, oslav i bohuslužeb.

…zámecká kapela měla téměř 30 hráčů, sbory i taneční soubor? V letech 1722 až 1744 nastudovala více než 200 scénických děl, což každý rok představovalo přibližně třicet představení. V roce 1738 to bylo dokonce 18 oper a 16 komedií!

…kontakty udržoval hrabě Questenberk s kapelou hraběte Šporka a kapelami z Vídně, Brna i Prahy? Po jeho smrti se však kapela rozešla do celého světa a nezbyly po ní téměř žádné stopy.

…v pozůstalostním inventáři je zachován soupis hudebních nástrojů, který dává představu o složení zámecké kapely? Někteří hudebníci možná hráli na vlastní nástroje.

…každý rok v létě přiláká do Jaroměřic milovníky hudby Festival Petra Dvorského? Koncerty klasické i popové hudby se konají například také v Dalešicích, Dukovanech a ve Valči.

Kontakty

Je nám potěšením Vás ubytovat

Adresa

Komenského 996
675 51 Jaroměřice nad Rokytnou

Telefon:

+420 568 408 011


Provozní doba: